Trener Umiejętności Społecznych (TUS)
ADRESACI:
Absolwenci studiów licencjackich i magisterskich.
Oferta studiów TUS skierowane jest do specjalistów pracujących z osobami z dysfunkcjami społecznymi – z osobami z niepełnosprawnością intelektualną, z Zespołem Downa, z zaburzeniami ze spectrum autyzmu, z Zespołem Aspergera, z zaburzeniami i chorobą psychiczną, z zaburzeniami zachowania oraz z innymi z problemami w kontaktach interpersonalnych. Metoda TUS SST z powodzeniem znajduje zastosowanie w pracy z osobami długotrwale bezrobotnymi, u których wykształciły się mechanizmy dysfunkcyjne w relacjach międzyludzkich.
Oferta skierowana jest także do pedagogów zatrudnionych w szkolnictwie powszechnym i specjalnym, pracowników placówek opiekuńczo-wychowawczych, terapeutycznych i pracowników placówek kulturalno-oświatowych oraz do osób, które planują rozpoczęcie pracy w takich w takich placówkach.
Cel:
Celem studiów podyplomowych TUS jest wyposażenie słuchaczy w umiejętności pozwalające na samodzielne planowanie i prowadzenie warsztatów przy zastosowaniu metod aktywizujących. Studenci zostaną wyposażeni również w praktyczne umiejętności z zakresu konstruktywnej komunikacji interpersonalnej oraz współpracy z grupą.
Kolejnym celem jest wyposażenie uczestników w praktyczną wiedzę o problemach dzieci i młodzieży w kontekście osiągnięć współczesnej psychologii i pedagogiki. Poznanie podstawowych założeń psychoprofilaktyki i psychoterapii pozwoli na twórcze rozwiązanie problemów, rozwijanie relacji współpracy z młodymi ludźmi oraz konstruktywne wspieranie ich rozwoju.
Kto korzysta z treningów umiejętności społecznych?
Mogą z niego korzystać przede wszystkim:
-dzieci (od 4 lat; dla dzieci poniżej 4 lat mogą być stosowane elementy treningu TUS), młodzież i osoby dorosłe wykazujące trudności w funkcjonowaniu społecznym
-osoby bezrobotne
-osoby z niepełnosprawności± intelektualną, np. z zespołem Downa;
– osoby ze spectrum autyzmu i z zespołem Aspergera;
– osoby z zaburzeniami zachowania i z ADHD;
– z niepełnosprawnością psychiczną – zaburzeniami psychicznymi i z chorobą psychiczną (w tym: ze schizofrenią, zaburzeniami lękowymi, nerwicą natręctw);
– z zaburzeniami osobowości.
Nasze studia przygotowują do samodzielnego prowadzenia treningów, pracy z grupy.
Liczba godzin: 320
Liczba semestrów: 3
Liczba miejsć: max. 25 osób
Cena: 3.900 zł + 100 zł wpisowe
Kierunek zostanie uruchomiony przy liczbie słuchaczy min. 15 osób.
Rekrutacja:
Warunkiem zakwalifikowania na studia podyplomowe jest:
1. złożenie formularza rekrutacji ( do pobrania: www.ssw.edu.pl – zakładka : Rekrutacja- studia podyplomowe-formularz)
2. odpis dyplomu
3. dwa egzemplarze umowy o studiowanie
4. potwierdzenie opłaty rekrutacyjnej.
Absolwenci otrzymują świadectwo ukończenia studiów podyplomowych wg wzoru MNiSW