Poznań

Punkt rekrutacyjny Świętokrzyskiej Szkoły Wyższej w Kielcach im. św. Jana Pawła II

Niepubliczny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli NODN Progresfera

Kontakt:

Niepubliczny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli NODN Progresfera, to miejsce, które założyłyśmy w 2011 roku z myślą o Nauczycielach Jutra. Działamy na rzecz nauczycielek i nauczycieli  którzy przez świadome stosowanie innowacji pedagogicznych i rozwój kompetencji interpersonalnych chcą oddolnie zmieniać system oświaty. W naszych codziennych działaniach prowadzimy szkolenia dla rad pedagogicznych, organizujemy szkolenia otwarte – zarówno stacjonarne, jak i w formie webinarów, prowadzimy platformę edukacyjną, na której  zamieszczamy nietypowe, bo zawierające ćwiczenia kursy interaktywne, prowadzimy też warsztaty dla dzieci i młodzieży. Działamy skutecznie i w sposób uznany – posiadamy 5-letnią akredytację Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

Aby przyczyniać się do pozytywnych zmian w polskiej szkole z powodzeniem realizujemy również większe projekty , począwszy od stworzenia ich koncepcji, przez wyszukanie finansowania, aż po koordynację prac. Najważniejszy z nich to Let’s PLAY! Game Based Learning – (nie)zwykła edukacja, w ramach którego zorganizowałyśmy konferencję edukacyjną o grach i grywalizacji na 2100 osób, a koordynowana przez nas i prowadzona merytorycznie przez Uniwersytet NORD – naszego norweskiego partnera – kadra 12 polskich nauczycielek i nauczycieli stworzyła 3 darmowe gry dla edukacji, po 1 na każdy poziom nauczania. Gry oraz nagrania z konferencji można znaleźć na stronie: www.grywszkole.pl.
Oczywiście prowadzimy również studia podyplomowe. Są one oparte o autorskie pomysły i programy naszych trenerek. W tym jedyny w kraju kierunek „Let’s Play! Gry i grywalizacja w edukacji” adresowany dla kadry oświatowej, który od podstaw stworzyłyśmy i z sukcesami rozwijamy.